İçeriğe geç

Musluk Tamircisi

musluk-tamircisi

Yaşam alanlarında banyo, tuvalet ve mutfaklarda en çok karşılaşılan arızalar arasında musluklar ilk sırada yer almaktadır. Musluk tamircisi ise her ne kadar basit bir iş gibi görünse de arızanın türüne göre ustalık gerektirecek bir iştir. Özellikle musluk parçalarında eskimeye veya çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan problemlerin işinin ehli bir usta tarafından tamir edilmesi gerekecektir.

Musluklarda meydana gelen birçok arızanın sebebi eskiyen contalar ve bataryalardır. Öte yandan zamanla kirece bağlı olarak veya diğer nedenlerle tıkanma gibi sorunlar da ortaya çıkabilmektedir. Musluk tamircisi için öncelikle sorunun kaynağının belirlenmesi gerekmektedir. Damlatma veya diğer sorunlar için komple batarya değişimi yapılabileceği gibi sadece ufak parçaların da değişmesi yeterli olabilir. Musluklarda meydana gelecek olası tüm arızaların çözümünde kurumsal servisimizden destek alarak çözüm önerilerinden yararlanabilirsiniz.

Banyo Bataryası Tamircisi

Banyolarda kullanılan muslukların zaman içinde birçok farklı arıza göstermesi mümkündür. Özellikle eskimeye bağlı olarak damlatma sorunları en sık karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra sıcak ve soğuk su ayarlarının istenen şekilde yapılmaması gibi sorunlar da tamamen banyo bataryasından kaynaklı olabilir. Bu tür durumlarda batarya değişiminin yapılması gerekecektir.

Banyo bataryası satın alırken birçok detaya dikkat edilmesi gerekir. Bu detaylara dikkat edilmediği takdirde olası arızalarla daha sık karşılaşılması da mümkündür. Kapanmayan musluk tamircisi başta olmak üzere banyo bataryasında meydana gelecek tüm arızalar için servisimizi tercih ederek en kısa sürede eski verimliliği ile banyo bataryasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

banyo-bataryasi-tamiri
banyo-bataryasi-tamiri

Taharet Musluğu Tamircisi

Klozetlerde meydana gelen arızalar arasında taharet musluğu arızaları ilk sıralarda yer almaktadır. Farklı nedenlere bağlı olarak taharet musluğunda meydana gelen arızanın giderilmesi için doğru yöntemler ile musluk değişiminin yapılması veya gerekli parçaların değişiminin yapılması gerekecektir.

Bozuk taharet musluğunun değişimi yapılabilmektedir. Taharet çubuğu perlatörü eskisi ile değiştirilmesinin ardından yeniden düzgün şekilde kullanılabilmektedir. Klozet taharet musluğunun değişimi basit bir iş olsa da montaj ve değişiminin uzman olmayan kişiler tarafından yapılması halinde istenen sonuç alınmayabilir. Aç kapa musluk damlatıyor veya düzgün çalışmıyor gibi şikayetleri olan kişilerin taharet musluğu değişimi için uzman desteğimizi tercih etmesi en hızlı çözüm önerilerinden yararlanması sağlanabilir.

taharet-muslugu-tamiri
taharet-muslugu-tamiri

Damlayan Musluk Tamircisi

Musluklarda çoğu zaman bataryaya bağlı olarak su gelmesini sağlayan spirallerde meydana gelen çeşitli arızalar damlatma sorunlarının ortaya çıkmasına neden olacaktır. Zaman içinde bu spiraller patlayabilir ve contası su sızdırabilir. Sıklıkla contanın eskimesi ve eski işlevselliğini kaybetmesine bağlı olarak musluklarda damlatma sorunları ortaya çıkmaktadır.

Damlatan muslukların tamiri için damlatma nedenini doğru anlamak önemlidir. Bunu anlamak için musluk açılmalı ve conta veya diğer unsurların incelenmesi gerekecektir. Damlatan musluk tamircisi için kısaca şu adımlar uygulanabilir:

  • Musluk kapağı uygun tornavida ile açılır.
  • Kapağı açtıktan sonra contaları kontrol edilir.
  • Eskiyen veya damlamaya neden olan contalar yenisi ile değiştirilir.
  • Eğer bataryadan ya da tesisattan kaynaklanan bir sorun varsa bu sorunun çözümüne yönelik tamir işlemleri uygulanır.

Conta değiştirme işlemleri genelde yeterli bir çözüm olsa da zaman zaman komple musluk değişimi de gerekebilir. Damlatan muslukların en kısa sürede tamirinin yapılması için firmamızdan kurumsal destek alabilirsiniz.

damlayan-musluk-tamiri
damlayan-musluk-tamiri

Musluk Batarya Tamircisi

Armatürlerin temiz su sistemine bağlanmadan önce ara bir katman olarak kullanılan veya birden fazla musluk başı içeren musluk çeşitlerine batarya ya da armatür denilmektedir. Bu bataryaların düzgün çalışmaması halinde hem çevreye hem de bütçenize birçok zararı olacaktır. Bataryada yaygın olarak görülen sorunların başında dibinden su kaçırması sorunu yer almaktadır. Eğer kartuş bozuk ise kartuş değişimi veya tamirinin yapılması gerekecektir.

Batarya değişimini gerektirecek sorunların olması durumunda komple batarya ve musluğun değiştirilmesi mümkündür. Musluk tamircisi kapsamında çoğu zaman arızanın bataryada olduğu tespit edilmektedir. Batarya değişimi ustalık ve deneyim gerektiren bir iş olduğu için profesyonel yardım alınması gerekecektir. Bu kapsamda musluk tamircisi için uzmanlığımızı tercih edecek kısa sürede sonuç almanız mümkündür. Musluklarda meydana gelen birçok arızanın temelinde eskiyen parçalar yer almaktadır. Bu eskiyen parçaların değiştirilmesi halinde muslukta damlatma sorunlarının ortadan kaldırılması mümkündür.

Musluk Değişimi Kaç Para?

Musluk değişimi kapsamında hangi parçaların değiştiğine ve tercih edilen musluk veya musluk bataryası ile diğer parçaların marka, model ve kalitesine göre farklı fiyatlar belirlenmektedir. Sadece basit düzeyde bir conta değişimi oldukça makul fiyatlarla yapılmaktadır. Küçük büyük birçok tamir işinde her zaman en uygun fiyat avantalarından yararlanarak evinizdeki su tesisatına ilişkin birçok sorunun ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Musluk değişiminde tercih edilecek ürünlerin özelliklerine göre ücretler farklılık göstereceği için kurumsal fiyat politikalarını benimseyen firmaları tercih etmeniz önerilmektedir. Bu kapsamda her zaman en uygun fiyat avantajlarından yararlanarak firmamızdan musluk tamircisi için destek alabilir ve uygun fiyatlarla değişimin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Kuğu musluk tamircisi başta olmak üzere tüm muslukların tamiri sırasında birçok unsur dikkate alınmaktadır. Komple musluk değişimi çoğu zaman gerekli olmayabilir. Bu nedenle işinin ehli bir usta tarafından musluğun kontrol edilmesi ve arızanın tespit edilerek onarılması gerekecektir.

Kapanmayan Musluk Tamiri Nasıl Yapılır?

Musluk vanasının tam kapanmaması ve açma kapa sırasında zorluk çıkarması özellikle eskimeye bağlı olarak ortaya çıkan bir sorun olarak görülmektedir. Musluk tam kapanmıyor ya da su damlatıyorsa musluğun contasının değişmesi gerekecektir. Bu işlem için öncelikle vanadan suyun kesilmesi gerekir. Ardından tornavida ile musluğun üzerinde yer alan tapa çıkarılır. Altından vidayı söktükten sonra musluk kapağı çıkarılır. Salmastrayı anahtar yardımıyla söktükten sonra musluğun yeniden düzgün çalışması için işlem yapılabilmektedir.

Kapanmayan musluk tamiri için kapsamlı bir kontrol gerekecektir. Musluğun baştan sona kontrol edilmesinin ardından değişmesi gereken parçalar tespit edilir. Basit parçaların değişimiyle kısa sürede muslukta yaşanan bu problemin çözülmesi mümkündür. Öte yandan muslukta eğer daha kapsamlı bir arıza varsa bu durumda tamamen musluk ve bataryanın değiştirilmesi gerekecektir.

Sıkışan Musluk Başlığı Nasıl Çıkarılır?

Sıkışan musluk başlığının tamiri biraz uğraş gerektiren bir çözüm yoluna sahiptir. Paslanmaya, kireçlenmeye veya farklı bir nedene bağlı olarak musluğun sıkışması halinde bazı yöntemler ile musluğun açılması mümkündür. Sıkışan keskiyi diş açma yönünde, boru anahtarı gibi yardımcı araçlarla çevirerek açılması mümkündür. Tüm denemelere rağmen bu şekilde açılmayan muslukların içinde kalan dişlerin kırılması gerekecektir. Ancak bu sökme işleminde döşem bağlantısının yapıldığı iç dişli dirsek ya da nipel gibi unsurlara zarar verilmemesi gerekecektir.

Musluk contası değiştirme işlemleri için sıkışan musluk başlığının çıkarılması için doğru yöntemler kullanılması gerekecektir. Aksi takdirde musluğun diğer parçalarında da zarar verilmesi mümkündür. Bu parçalara zarar verilmesi halinde tamir masrafları da artacaktır. Bu nedenle vakit kaybetmeden en kısa sürede musluk tamircisi için uzman servisimizden destek alarak sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz.

Musluk Tamiri Fiyatları Ne Kadar?

Musluk tamirini gerektiren durumlara göre fiyatlar değişmektedir. Musluk tamircisi kapsamında değişimi yapılan parçalar ve işçilik maliyeleri de dikkate alınarak her zaman en uygun fiyat avantajlarından yararlanmanız için kurumsal fiyat politikalarını uygulamaya devam ediyoruz.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Ara
× Whatsapp Tıkla