İçeriğe geç

Kombi Montajı

kombi-montaji

Kombi Montajı, yaşam alanlarında günümüzde en sık tercih edilen iklimlendirme cihazlarından biri olan kombiler hem ısınma hem e sıcak su gereksinimlerinin karşılanmasını sağlayan önemli bir cihazdır. Kombi montajı sırasında birçok detaya dikkat edilerek işlem yapılması gerekmektedir. Yetki sahibi olmayan kişilerin kombi montajını yapmaları mümkün değildir. Kombi montajının uzman kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir.

Kombi kullanımına ilişkin bazı yönetmelikler ve kurallar bulunur. Evlerde kombi kullanımında kombinin montajının yapılacağı yerin doğru belirlenmesi ve yetkili kişiler tarafından montaj yapılması gerekmektedir. Kombi montajı için özel servisimizden destek alarak kombinizi güvenle bağlatabilirsiniz.

Kombi Montaj Ücreti

Kombi montajı teknik beceri ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu nedenle kombi montajı yapacak kişilerin bu alanda yetkili ve deneyim sahibi olmaları gerekmektedir. Yoğuşmalı kombi montaj kuralları başta olmak üzere kombi marka ve modellerine göre doğru yöntemler tercih edilerek kombilerin montajının yapılması gerekecektir.

Her zaman en uygun fiyat avantalarıyla kombi montajının yapılmasını sağlayan ve kurumsal teknik destek sunan firmamız sayesinde en uygun fiyat avantajlarından yararlanarak kombi montaj işlemlerinin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Kombinin uzun ömürlü çalışması ve hem tam performans hem de verimlilik sunması için montajının doğru yapılması önemlidir. Avantalı fiyat seçeneklerinden yararlanarak kombi montajının yapılmasını sağlayabilirsiniz.

kombi-montaji-ucreti
kombi-montaji-ucreti

Petek Montajı

Yaşam alanlarında ısınma sitemleri arasında ilk sırada yer alan peteklerin tesisat ve kombi ile tamamen uyumlu şekilde montajının yapılması son derece önemlidir. Petekleri yerden yüksekliğinin doğru belirlenmesi ve tüm bağlantılarının doğru şekilde yapılması için bu konuda yetkili ve deneyim sahibi kişilerin petek montaj işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Petek montajı sırasında dikkat edilmesi gereken en temel unsur suyun peteğin her noktasına eşit şekilde ulaştırılmasının sağlanmasıdır. Kombinin ideal ısıda göndereceği sıcak suyun eşit şekilde peteğe dağılarak ısı verimliliği sağlaması gerekecektir. Kombi montajı ve petek montajı son derece teknik bir iş olduğu için bu alanda uzman kişilerden teknik destek alınması gerekecektir.

petek-montaji
petek-montaji

Kombi Montajı Nasıl Yapılır?

Kombi montajının yapılması için belirlenen kurallara uyulması gerekecektir. İlgili resmi yönetmeliklere uygun şekilde yapılmayan kombi montajı ilerleyen dönemde farklı sorunlara neden olabilir. Özellikle uzun ömürlülük ve verimlilik açısından mutlaka kombi montajının profesyoneller tarafından yapılması gerekecektir.

Kombi montajında genelde şu adımlar takip edilmektedir:

  • Kombi montajının yapılacağı uygun alan belirlenir.
  • Duvara askı bağlantılarının montajı yapılır.
  • Hermetik baca çıkışı için ilgili yönergelerde istenen koşullara göre yer açılır.
  • Sıcak ve soğuk su tesisat boruları alt bağlantı setleri ile bağlanarak kombiye monte edilir.
  • Tesisat yapıldıktan sonra gidiş ve dönüş bağlantıları kontrol edilir.
  • Gaz bağlantıları ve diğer tüm unsurların bağlantıları tamamlanır.

Kombi montajının tamamlanmasının ardından test edilerek kombinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Montajı düzgün yapılmayan kombilerin verimli şekilde çalışması mümkün değildir. Kombi alt bağlantı şeması ve diğer kurallara uyularak ideal konum belirlendikten sonra kombinin montajının yapılması son derece önemlidir.

Kombi Montajında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Kombi montajı sırasında birçok unsura dikkat edilmesi gerekir. Özellikle doğru konumum seçilmesi en önemli husus olarak öne çıkmaktadır. Kombi montajının yapılabilmesi için teknik bilgi ve beceriye sahip olmak bu nedenle önemli bir unsurdur.

Kombi montajı sırasında dikkat edilmesi gereken huşular arasında kısaca şunlar ilk sırada yer alacaktır:

  • Kombinin doğrudan elektriğe bağlanması yerine regülatör ile kullanmak voltajdan yaşanacak sorunların önlenmesinde yardımcı olur.
  • Kombi kapalı bir yerde monte edilmişse ortamda gaz kaçak dedektörü olmalıdır. Ayrıca ortama yeterli miktarda oksijen girmesi için ventlasyon olması ve açık konumda olmasına dikkat edilmelidir.
  • Elektrik bağlantısının kombinin altında değil yan tarafında olması gerekecektir.

Yoğuşmalı kombi montaj kuralları başta olmak üzere kombi montajında marka ve kombi modellerine göre doğru şekilde montajının yapılması gerekmektedir.

Kombi Montajını Kim Yapar?  

Kombi montajı son derece teknik bir iş olduğu için bu alanda yetkili ve uzman kişilerle çalışılması gerekmektedir. Tüm kombi marka ve modellerinin montajı için en iyi sonuçları alabileceğiniz servisimiz sayesinde kombi montajının güvenli şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz. Kombinin doğru yere monte edilmesi verimlilik ve performans açısından önemli olduğu kadar kombi montajı güvenlik açısından da önemli kriterler dikkate alınarak yapılmalıdır.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Ara
× Whatsapp Tıkla